ב ר י א ו ת     ט ב ע י ת
הוספת תגובה
 
 
ברוך הבא למי שמחפש לחיות בריא!
... ומוכן לשנות הרגלים
...ופתוח לבחון דרכים לא שגרתיים
 
מטרת האתר ברצוני לחלוק איתך עוצר: את מיטב הידע שלי בנושא הפעלת כוחות הריפוי שטמונים בנו. מדובר בדברים עוצמתיים שרובם אתה יכול ליישום בעצמך מיד. או אולי תקבל כאן רעיון באיזה כיוון לחפש מידע או טיפול. ניתן לשלב את הדרכים שתכיר כאן עם גישות אחרות מרפואת קופ"ח ורפואה משלימה.   פעם חשבתי שהרפואה המודרנית היא הפסגה בידע הבריאות והריפוי. אך כשכבשתי את המקום הזה והייתי לרופאה, הבנתי שההר שטיפסתי עליו הוא רק הר אחד בנוף שלם של שיטות ריפוי ובריאות ויש דרכים רבות אחרות להשפיע על מחלות - פרט לתרופות, ניתוחים והקרנות. הגישה צריכה להיות אינדיבידואלית ומותאמת לכל אדם ומחלתו.      לקחת אחריות הגישות המתוארים כאן באתר הם עזרו לאנשים במצב מסוים. לטיפול יעיל יש לעיתים גם את הפוטנציאל להזיק. לכן רצוי להתייעץ עם מטפל בעל ניסיון בטיפול המסוים על מנת לבדוק את ההתאמה ובעיקר על מנת למנוע נזקים. אני לא לוקחת אחריות על נזקים שמופיעים אחרי קריאה וישום הצעות באתר שלי. תקרא, תבין, תקבל עוד מידע ואם תחליט לעשות משהו – תיקח אחריות על המעשים שלך!
 
 
פילוסופיית הריפוי למטה רשימה של פעולות שדרכם ניתן להשפיע על הבריאות. רצוי לשלב כמה מהדברים. ריפוי הוא קצת כמו השווה מתמטית: ריפוי קורה כשהכוחות שפועלים לכיוון ריפוי מתגברים על הכוחות שפועלים לטובת המחלה.
לא ניתן להפריד בין המחלה שלך לבינך ולבין החיים שלך. כל אחד הוא אחד ויחיד בעולם הזה: כולל המחלות שלו, האופי שלו, החולשות והחוזקות. לכן הטיפול האופטימאלי של כל אחד יראה אחר מאשר הטיפול של מישהו אחר.  יש חשיבות לכך שהדרך שאתה בוחר מרגיש לך נכון.
 
פרט לקריאה וישום הדברים שכתובים באתר אני ממליצה לקרוא על פילוסופיית הריפוי ...
    באיחולי בריאות שלמה וחיים מאושרים   אוטה
 
הבריאות שלנו נקבעת במידה רבה על ידי ההרגלים של היומיום שלנו. ובכך יש לנו שליטה עליה. בריאות יכולה להפוך לדרך של כל רגע בחיים.  
 
 
מחשבה ודמיון

מחשבות ודמיון הם הכלי הכי עוצמתי שעומד לרשותנו בריפוי הטבעי! היום מצטברות הראיות שמחשבות יכולות להשפיע על תהליכים בגוף עד לרמה של פעילות התא! אך זהירות! כפי שמחשבה חיובית תשפיע, גם מחשבה  שלילית תעשה זאת. המחשבה והדמיון יכולים להחליף חלקי את האמצעים האחרים שברשימה מטה. 

 להמשך קריא ...על תוכנית בריאות בשילוב היפנוזה רפואית   

 
 
תזונה
רוב בני אדם דאגו במשך אלפי שנים סביב השאלה של יש/אין אוכל. לעומת זאת יש לאנשים רבים היום בעיה של יותר מדי אוכל ואת קושי הבחירה של התזונה הנכונה. איך מספקים לגוף כל מה שהוא צריך על מנת לצמוח ולבצע "תיקונים"? ואיך ניתן למנוע הכנסה של חומרים מזיקים לגוף עם האוכל? האם הצמחוני יותר בריא מאשר עמיתו האוכל בשר? אוכל טבעוני הוא משעמם?    להמשך קריאה על תזונה ......
 
 
נשימות 
נשימה עמוקה מספקת לגוף חמצן ואנרגיה, מוציאה דו-תחמוצת הפחמן ומפעילה בנוסף את מערכת העצבים המרגיעה ומנטרלת בכך תופעות של סטרס. בנוסף הנשימה מפעילה את המערכת הלימפטית שמנקה את הגוף. מחלות רבות משתפרות בעקבות נשימה יותר טובה והכנסת יותר חמצן לגוף. בשיטת יוגה מלמדים תורה שלמה של נשימות מיוחדות לניקוי והעלת רמת האנרגיה בגוף.
         תרגיל: נשימה עמוקה, עצירת נשימה באורך של הכנסת האוויר ובסוף    

         נשיפה איטית, זמן כפול של הכנסת האוויר. 10 נשימות כאלה 3 פעמים

         ביום.

 

 
 תנועה
קיימים היום אין ספור מחקרים שמראים את הקשר בין בריאות לפעילות גופנית והיא אבן יסוד לאורך חיים בריא. מומלצת מינימום 3-6 שעות פעילות ארובית בשבוע כמו הליכה, ריצה, אופניים, שחיה או ריקודים. בפעילות ארובית אנחנו מאמנים את הראות, הלב ומחזור הדם. בנוסף פעילות גופנית מחזק את העצמות, מפתחת שרירים ו"משמן" את המפרקים. בספורט חילוף החומרים משתפר. הנאה בפעילות היא החרכית על מנת להתמיד. רצוי להתעמל במסגרת מסודרת ובשעות קבועות. ארך נוסף יש לפעילות עם בני משפחה או חברים.
מתיחות כמו ביוגה ופילטיס מגבירות את גמישות הגוף וגורמות לפעילות תקינה של איברים.
 
 
נקודות לחיצה
קיימות שיטות טיפול רבות בהן לחץ/לחיצות על הגוף מפעילים את האיברים הפנימים.  לדוגמה: אקופרסורה, ביואנרגיה, שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה, סו-ג'וק. מטפלים בשיטות אלה יכולים ללמד אותך טיפול עצמי לתלונותיך על ידי לחיצה על נקודות רלוונטיות בגוף. מתאים למשל לכאבים, בעיות עכול, תלונות גיל המעבר, אסטמה ועוד.
 
 
צחוק
צחוק מפעיל בגוף מנגנונים רבים שתומכים בבריאות – כמו נטרול סטרס והפעלה של מערכת החיסון. צחוק גורם לחשיבה חיובית ואופטימיות ומשפר יחסים בין אנשים.
בעזרת שיטת היוגה צחוק ניתן לצחוק אינטנסיבי, ממושך וחוזר ללא גירוי חיצוני.

 

  

 צום 
אם אתה לא בתת משקל אז יתכן ש צ ו ם בריאותי יכול להולל ניסים עבור הבריאות שלך. כשצמים נכון הגוף עובר ניקוי יסודי. בשאיפה לחסוך אנרגיה תהליכי מחלה רבים לא נתמכים יותר, כמו לחץ דם גבוה ודלקות. רמת הסוכר והשומנים בדם מתאזן. ירידה במשקל עם הרווח הבריאותי המשני כבר ציינתי? חשוב לדעת שבצום בריאותי מותר וחייבים  לשתות. בצום בריאותי נכון תחת הדרכה מקצועית אין תחושת רעב בצום. יותר על צום בריאותי..... ועל חוות בריאות מדבריא שמציע סדנאות צום וניקוי.
 
 
שתיית מים
 קיימת סיפור על רופא שעבד בבית כלא אירני. לא היו לא תרופות. כל מה שהוא היה יכול להמליץ למטופליו ולתלונותיו היה לשתות לפחות 2-3 ליטר מים ביום. להפתעתו ושמחתו בעיות רבות השתפרו בדרך זו: כאבי גב, דלקת ברירית הקיבה ועוד.
הגוף מתפקד גם כששותים פחות, אך תפקודו משתפר כשזרם שופעת של מים שוטף את הגוף.
 
 
שקט 
היום שלנו מלווה בפסקול עמוס צלילים ורעשים. גם כשאנחנו לא מודעים לכך המח שלנו מעבד בלי הרף את המידע שמגיע דרך האוזניים. הרעש הבלתי פוסק מהווה סטרס מזיק עבור הגוף - מפריע לשינה רגוע ומעלה לחץ הדם.
שקט הוא תנאי חשוב לתהליכי התחדשות והחלמה. תחפש אותה.   
 
 
טבע
לסביבה המלכותית שבה רובנו מבלים יום ולילה השפעות שליליות רבות על הבריאות. תחשוב על שדות אלקטרומגנטיות של מכשירי וקבלי חשמל, קרינה של טלפונים ניידים, זיהום אוויר, רעש, בטון, אספלט, ....
רוב האנשים מרגישים יותר טוב בטבע. דרך הקוד הגנטי והשדה האנרגטי הטבע מייצר הרמוניה בגוף ובנפש. גורם חיובי נוסף בטבע הם "יונים שלילים". מחקרים מראים שלחיות מחמד ועציצים(!) יש השפעה חיובית על הבריאות שלנו.
 
 
אור השמש
ידוע שחסר בחשיפה לשמש גורם לדיכאון וחסר בוויטאמין D. תחת השפעת השמשעל העור שלנו ויטאמין D הופך לפעיל. לפי טיפ העור מומלץ כל יום כ10 דקות חשיפה בצד האחורי ובצד הקדמי של הגוף. 
 
 
שינה
בזמן השינה מתרחשים בגוף ובנפש רגנרציה, עיבוד ותיקונים. רצוי לדאוג לשינה באיכות וכמות טובה. הורמונים וחומרים אחרים מווסתים את השינה והערנות שלנו. לתפקוד תקין של המנגנון הזה דרושים לגוף סימנים ברורים: אור שמש, פעילות גופנית ואכילה ביום לעומת חושך מוחלט, מנוחה, שקט וצום בשעות הלילה. מומלץ לאמץ שעות שינה קבועים. להמשך קריאה על שינה   
 
 
אהבה
מורכב השפעת האהבה על הבריאות. הנושא לא נבדק היטב וגם קשה לבדוק אותו ....
אך מה שמרגיש כל כך טוב - בטוח גם בריא ....
 
 
חברים
תחושת השייכות לקבוצה חברתית כלשהו עם ידיעה ברורה לגבי מקומי בחברה משרה תחושה של בטיחות ומוגנות ונותן שקט נפשי. מחקרים הראו שלחברי קיבוץ אורך חיים מהארוכים בעולם. (ככה היה לפחות לפני כ-30 שנה). חברים אפשר לשתף בשמחה ובצרות, הם נותנים מידע,יעוץ ותמיכה ומה זה כיף לבלות איתם ....  
 
 
 
מגע
כל אחד יודע שתינוק שלא נוגעים בו - מת. פשוט מת. ומה איתנו, המבוגרים? מסתבר שאנחנו שורדים איכשהו בלי מגע, אך מגע נעים יכול ללא ספק לשפר את ההרגשה והבריאות. איך ניתן להוסיף מגע, חיבוקים וליטופים לחיים? הדרך הנורמאלית והמקובלת היא זוגיות. לא תמיד אנחנו חיים בזוגיות ולא תמיד זוגיות מספקת מספיק מגע נעים.
כמה רעיונות: לקבל עיסוי, לתת עיסוי, ללמוד עיסוי. במדיטציית AUM של ההומניברסיטי/אושו יש דגש על חיבוקים.
בפסטיבלים ובמסגרות של ניו אייג ניתן למצוא סדנאות שבהן מגע הוא מרכיב משמעותי.
 
 
 סקס ואורגזמה
כמו אוכל, נשימה ופעילות גופנית גם סקס יכול להיות בריא או שלא. כמו בפעילות גופנית יש בסקס מרכיב אינדיוידואלי חזק. מה שמרגיש נעים ומגרה זה שונה מאדם לאדם (ועוד יותר מאישה לאישה). תרבות, איכות היחסים עם הבן/בת זוג וניסיון קודם משפיעים על חוויית הסקס. 
 
 
 
שחרור רגשות  
ההשפעה השלילית של כעסים, פחדים ועצב על הבריאות נבדקה היטב.
 
 
 

הטיפולים הבאים יכולים לתת לגופך גירוי מאוד ספציפי להפעלת כוחות הריפוי לבעיות הבריאות שלך

 

·       ביואנרגיה

·       הומיאופתיה קלאסית או איזופתיה

·       רפואה סינית ואקופרסורה

( link to an excellent acupressure website in english )  

·       רפלקסולוגיה

                  הנוזל המיוחד

                  כוסות רוח

 

 

  

     

 

    למחשבות, אמונות ודמיון שלנו השפעה ישירה על תהליכים בגוף. במדיטציה ודמיון מודרך משתמשים בכוחות המנטלים האלה.

        (קישור למידע על דימיון מודרך והדרכה)

              ב "מדיטציית בארץ הריפוי" אתה הולך במחשבות שלך למקום דמיוני שלך שנקראת "ארץ הריפו". מדובר על מקום יפהפה, מלא חוכמה והחלמה ..... את היתר תגלה בעצמך כשאתה הולך לשם. דרך אגב - אפשר לקבוע פגישות עם אנשים שם.

 

 

    אך נשמה, אם לא תתייחס למצב הרגשי ונפשי שלך, ל הנאמר לעי"ל יעזור לך רק זמני. יש המוצאים עזרה אצל פסיכולוגים, אך לפי דעתי לא מספיק להבין את הבעיה, צריך גם להתפטר מפחדים, כעסים ישנים וכאבים מהעבר. לכך יש סדנאות של שחרור רגשי – כמו בHUMANIVERSITY בהולנדאו בקטן במדיטציית AUM בארץ. גם REBIRTHING /נשימה מעגלית יכול לעזור.

 

 

   חלומות להגשים יש לך?? מטרות ברורות ובוערות בחיים בהחלט עוזרים להתגבר על או להתמודד עם מחלות

 

 

.    לפי הסטטיסטיקה אנשים שיש להם יחסים משמעותיים עם אנשים אחרים הם יותר בריא וחיים יותר זמן. דרך נהדרת ללמוד איך ליצור קירבה וחברות יש ב HUMANIVERSITY בהולנד.

 

 

                       לאורך זמן בריאות היא רק אפשרית בסביבה בריאה. לכן .....

 

 

                        לאורך זמן בריאות היא רק אפשרית כשחיים בשלום עם השכנים. לכן .....

 

 

המשך קריאה ב"פילוסופיית הריפוי"  

 

 
 
מידע על צמחי מרפא: http://www.ranherbs.com/
 
 חנות קריסטלים מדהימה: http://www.stoneage.co.il/
 
ספר "10 הסודות של האנשים הבריאים" פטריק הולפורד, הוצאת פוקוס
 
 
לינק למוסיקה של מדיטציית קונדליני של אושו: http://www.oshorajneesh.com/osho-kundalini-meditation-music-download.htm
 
לימוד תרגיל צ'י קונג:
דף השער
סכרת
איזופתיה
אלרגיה
אקופרסורה
ביו - אנרגיה
מציאון
גב בריא
כבד שומני - קורס
צום
הרפיה - אימון אוטוגני
חיסונים
הנבטה
פילוסופיית הריפוי
כוסות רוח
כיס מרה
מיומה ברחם
BBE - BrainBodyEngineering
משקל
סרטן
פעילות ואירועים
סביבה ובריאות
סיפורי החלמה
שינה
חוות בריאות מדבריא
שגדון (gout)
ברכיים - ברכה או ברוך....
לחץ דם גבוה
שתן
יוגה צחוק
תזונה
עלי
צור קשר

 

 

 
 
 
 
 
 
 

אף על פי כן שאת לא אחראית

על המחלה שלך,
 
את אחראית על החלמתך!
 
(NA)
 
YOUTUBE
נאום/התקפה באנגלית על חברות התרופות
ממישהו שעבד בהן 30 שנה ...
 
כל הזכויות לתוכן דף זה שמורות לhappy ©
האחריות לתכנים בדף זה חלה על happy באופן בלעדי
עד לרגע זה ביקרו באתר 325422 מבקרים. האתר עודכן לאחרונה ב 23/04/2017 12:52:19
אתר זה מנוהל במערכת www.metaplim.co.il © מטפלים - בית למקצועות הטיפול והיעוץ