האתר נצפה במיטבו בדפדפן אקספלורר
מאמרים מקצועיים
ראיונות עם בוגרים
והרי החדשות הטובות...
מהתקשורת
יוגה צחוק בעולם
יום הצחוק הבינלאומי
 
יום הצחוק הבינלאומי מצויין בכל רחבי העולם ביום ראשון הראשון לחודש מאי.
 
ביום הצחוק הבינלאומי בשנת 2000 נקבע בקופנהגן שבדנמרק שיא עולמי שנכנס לספר השיאים של גינס כאשר למעלה מ-10,000 צחקנים פקדו את כיכר העיר.
 
המתרגלים במועדוני הצחוק בישראל יחד עם מאות אלפי מתרגלי יוגה-צחוק בכל העולם כולו שמחים להיות חלק מהתנועה העולמית של בריאות, שמחה ושלום עולמי.
 
אנחנו נמשיך לצחוק כך סתם ללא סיבה, 
למען בריאות הנפש, הגוף והסביבה,
נרומם את מצב הרוח שלנו ושל האומה,
נסייע בהפחתת מצבי מתח וחרדה,
נעורר בתוך כל אחד מאיתנו שלום ושלווה,
ובעיקר נגרום בלב של כולנו - להרבה שמחה,
זה טוב, זה נפלא ואמיתי
ושלום בין הבריות דרך הצחוק -
תאמינו לי זה לא חלום - זה בהחלט אפשרי.
 
 
 
אחת לשנה, ביום א', הראשון של חודש מאי מציינים בכל רחבי העולם את יום הצחוק הבינלאומי.

מדי שנה שולח אלינו דר' קטריה מדן, ממציא שיטת היוגה צחוק, מורי ורבי,  מסר לכבוד יום חג זה ומבקש שנפיץ אותו לכל הקוראים שלנו. זו כבר הפכה להיות מסורת. כל שנה אני מתרגמת את המסר ומפיצה לכולם. אז, הרי הוא שוב לפניכם כלשונו.

"חברי הצחקנים היקרים,

אם אי פעם הייתה תקופה שהיה צריך לצחוק בה הכי הרבה, זה כנראה הזמן הזה ! העולם נמצא בתקופה של מהומה ופאניקה. משבר כלכלי, טרור ואלימות, אוחזים בכל מקום, וישנן תחושות הולכות וגדלות של חוסר אונים וחוסר ביטחון.

זוהי אינה הפעם הראשונה שאנו מתמודדים עם מיתון כלכלי. מורדות ועליות מעצבים את החיים שלנו. איכות החיים אינה תלויה במה שקורה לנו, היא תלויה באופן שבו אנו מגיבים כשמשהו קורה לנו. אנו לא יכולים לשנות את נסיבות החיים החיצוניות בן לילה. הדבר הפשוט ביותר שאנחנו יכולים לעשות זה לשנות את הדרך שאנו מרגישים בתוכנו, לפיכך, זה הזמן המתאים ביותר לצחוק ללא סיבה, עד שיגיעו זמנים בהם התנאים החיצוניים ישתפרו.

לשמחתנו, יש לנו את שיטת היוגה צחוק, כלי נפלא שמאפשר לנו לרומם ולחזק את מצב רוחנו במיוחד בעיתות משבר. שיטה שעוזרת לנו לטפח גישה מנטאלית חיובית והבנה המבוססת על אהבה ללא תנאי, סלחנות, נדיבות וחמלה. לערכים אלו אנו זקוקים כדי להביא לשלום ולהרמוניה בעולם שלנו.

היום, זהו יום הצחוק הבינלאומי. ביום זה מתכנסים אלפים ברחבי העולם על מנת לצחוק ולסייע לצמצמם את מפלס הדמעות, ולפרק את המתח באמצעות צלילי הצחוק.  המשימה שלנו היא להביא בריאות טובה, שמחה ושלום עולמי דרך צחוק.

איך אפשר להביא שלום עולמי דרך צחוק ? הנוסחא פשוטה מאד - "כשאנחנו צוחקים אנחנו משתנים, וכשאנחנו משתנים העולם משתנה".

כל העולם זוהי משפחה מורחבת אחת גדולה – בואו נצטרף אליה באהבה ובצחוק.

אנא מכם, צחקו למשך דקה אחת למען שלום עולמי והדהדו את גלי הצחוק ליקום כולו.

בצחוק

הו הו הא הא הא

דר' מדן קטריה

מייסד תנועת מועדוני היוגה צחוק"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

רוצים להתנסות בשיטה הנפלאה הזו ? בהמשך תוכלו למצוא מגוון של פעילויות שאנו מציעים לקהל הרחב. 

רוצים ללמוד להנחות בשיטת היוגה צחוק ? הגישו עוד היום את המועמדות שלכם לקורס הקרוב והצטרפו לתוכנית ההכשרה המקצועית והמקיפה ביותר המוצעת כיום בעולם !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

האירועים הקרובים שלנו

21.5.2009 - סדנת יוגה צחוק עם נילי דור האלה, יוגה-הום, מושב בני ציון, להרשמה

3.6.2009 - סדנת יוגה צחוק עם נילי דור האלה, לגעת קרוב, קרית טבעון, להרשמה

4-6.6.200 - הרצאה בכנס - סמינר  2009 של הרדוף ליווי עסקי - להרשמה

25.6.2009 - סדנת יוגה צחוק עם נילי דור האלה, יוגה הום, מושב בני ציון, להרשמה

26.6.2009 - פגישת הדרכה דו-חודשית למשתתפי תוכנית הליווי המקצועי השנתית של נילי דור האלה

3.7.2009 - הליצן שבתוכי - השתלמות מקצועית למשתתפי תוכנית הליווי המקצועי השנתית של נילי דור האלה

* מספר המקומות בכל סדנא מוגבל בהחלט. אל תחכו לרגע האחרון, הבטיחו את מקומכם בסדנא כבר עכשיו !

מסר של דר' קטריה מדן לכבוד יום הצחוק הבינלאומי – 4 במאי 2008
תורגם על ידי נילי דור האלה
(מייסדת מקדש השמחה, מדריכה בכירה לשיטת היוגה צחוק)
 
ידידי הצחקנים היקרים,
 

היום – זהו יום הצחוק הבינלאומי. יום שכולו בשורות טובות לפלנטה שלנו. המשימה שלנו היא להביא בריאות טובה, שמחה ושלום עולמי באמצעות הצחוק. אלפי אנשים מתכנסים ברחבי העולם על מנת להפגין סולידאריות ומחויבות לטובת מטרה נעלה זו.

 

היום, אנחנו הרבה יותר משגשגים מאשר היינו לפני 50 שנה. יחד עם זאת, אנחנו פי עשר יותר מתוחים, עצובים, בודדים ומדוכאים. דיכאון הינו מחלה מספר אחת בעולם, ומתח ממשיך להוות את הגורם המרכזי ל-70% עד 80% אחוז מן המחלות. יש עלייה מתמדת וחדה במספר מקרי הסרטן ובמחלות הלב. המחקריםה רפואיים מורים כי הגורם הבסיסי למחלות שלנו הוא מחסור בחמצן בתאי הגוף שלנו.

 

יוגה צחוק הינה שיטת תרגול יעילה השומרת על בריאות גופנית, נפשית, מנטאלית, חברתית ורוחנית על ידי הורדה מיידית של מתח, הזרמה גדולה יותר של חמצן לתאי הגוף, חיזוק המערכת החיסונית, מאבק בדיכאון ויצירת רשת חברתית של אנשים אכפתיים שערבים זה לזה.

 

שמחה

 

איכות החיים שלך מושפעת רבות ממצב הרוח שלך בכל רגע נתון. לא תוכל להיות במיטבך אם אינך במצב רוח טוב אפילו אם הנך מבריק.

 

ליוגה צחוק יש את הכוח לשנות את מצב הרוח והגישה משליליים לחיוביים תוך מספר דקות. ברגע שמצב הרוח משתנה בתוכך, כל השקפת העולם שלך כלפי אנשים ומצבים משתנה בהתאמה והעולם נראה מקום כדאי ונפלא.

 

יוגה צחוק אינה קשורה לאושר. יוגה צחוק קשורה לשמחה. אושר הינו מערכת מורכבת של החלטות מנטליות והאושר תלוי הרבה מאד במצבים בחיים, לעומתו, שמחה הינה תופעה פיזיקלית אשר ניתן לייצרה אם רק רוצים גם כאשר אינך מרגיש טוב.

 

קל יותר להיות שמח על ידי תרגול של צחוק ופיתוח היכולת שלנו לשחק כמו ילדים. שמחה באמצעות צחוק היא הדרך המהירה ביותר ליצירת מצב מנטלי חיובי. שמחה מלמדת אותנו ליהנות ממה שיש לנו היום ובכל יום. שמחה מעניקה לנו משמעות וסיבה חדשה לחיים. שמחה הופכת את העולם למקום טוב יותר.

 

שלום עולמי באמצעות צחוק

 

הצחוק הינו שפה אוניברסלית, המאחדת בין אנשים מכל קצוות העולם. האופן בו מועדוני הצחוק מתפשטים בעולם משאירה אותי ללא ספק שהצחוק הוא החוליה המחברת בין כל האומות.

 

אימון קבוע של יוגה צחוק, דרכים ואמצעים לחיים נבונים מביאה שלום בתוכנו ומחוצה לנו. מועדוני הצחוק עוזרים לפתח רשת חברתית היוצרת מודעות עולמית של אחווה וחברות.

 

צחוק הוא אנרגיה חיובית. הצחוק יוצר גישה מנטלית חיובית ומעורר פתיחות, נדיבות, ונכונות לסייע לזולת. הצחוק מראה לנו שכל בני האדם זקוקים לאהבה והוקרה – ושאנשים צריכים לעשות שלום ולא מלחמה.

 

ביום השמח הזה,  אני פונה אל כולכם לפרוש את זרועותיכם לצדדים ולצחוק ללא סיבה למשך דקה אחת. במשך דקה אחת של צחוק תשלחו רטט של שלום, אהבה, וחופש ליקום כולו.

 

הימנעו מתחושות של שנאה וסלידה. פתחו מחשבות חיוביות של אהבה והרמוניה. מלחמות לא יפסיקו את השליליות, האלימות והטרור בעולם שלנו. מלחמה מביאה עוד מלחמה.

 

בהתאם לעקרונות החכמה העתיקה, אי אפשר להסיר את החשיכה בעולם. לחשיכה אין זהות. אולם, ניצוץ קטן של אור בחדר חשוך מגרש את החשיכה. לעומתו, פיסת חשיכה אינה יכולה להשפיע על חדר מואר.

 

הפיצו את אור-הצחוק ועזרו לפזר את החשיכה המצויה בתוך הנשמה של כל אחד מאיתנו והחשיכה המצויה מחוצה לנו בעולם.

 

בברכת אהבה וצחוק,

הו הו הא הא הא

דר' מדן קטריה

מייסד של תנועה מועדוני היוגה צחוק בעולם

 

מקדש השמחה מציע שפע של הזדמנויות לצחוק ללא סיבה במשך כל ימות השנה.
אנו מאמנים אנשים לצחוק לבד, בזוג, במשפחה, בקבוצה קטנה, בחברות עסקיות ובאמצעות מועדון היוגה-צחוק כתרומה לקהילה.
נשמח לצחוק איתכם בכל עת,
בברכה מחוייכת,
נילי דור האלה

מסר לכבוד יום הצחוק הבינלאומי אשר יחול ביום ראשון ה-6 במאי 2007
משולחנו של דר' קטריה מדן, ממציא שיטת היוגה צחוק
(תורגם על ידי נילי דור האלה)

"מתרגלי יוגה צחוק יקרים,

ה- 6 למאי, זהו יום הצחוק הבינלאומי. אני חש עונג גדול שעשרות אלפי אנשים מציינים את היום הזה בחגיגה בלמעלה מ-55 מדינות ברחבי העולם כולו.

יוגה צחוק משפרת את הבריאות, מעוררת שמחה ועשויה להביא שלום לעולם.

למה אני מתכוון כשאני אומר שיפור במצב הבריאות ?  כיום אנחנו משגשגים הרבה יותר ממה שהיינו לפני 50 שנה. ויחד עם זאת , אנחנו יותר עצובים, מדוכאים, בודדים ואנו מתוחים פי עשר יותר בהשוואה לחיינו  אז. כיום, דיכאון הוא מחלה מספר אחת ומתח מהווה את הגורם העיקרי ל- 70%-80% מכל המחלות. קיים גידול מתמיד בשיעור החולים במחלת הסרטן. המחקר הרפואי מצביע על כך שהגורם העומד בבסיס כל המחלות הינו מחסור באספקת החמצן לתאי הגוף שלנו. בגלל המתח - אנחנו לא נושמים בצורה נכונה. יוגה צחוק סייעה לעשרות אלפי אנשים להוריד את רמות המתח בחייהם, לצאת מדיכאון, להבריא ממחלות ולחזור לבריאות תקינה.

מה לגבי שמחה ? יוגה צחוק אינה גורמת אושר. יוגה צחוק מעוררת את השמחה הפנימית. אושר הוא תחושה זמנית, אבל שמחה פנימית עשויה להפיץ אור כמו להבה ולהעניק תכלית לחיים ותחושה של עוצמה לאדם. קל מאד לחבור אל אותה שמחה באמצעות תרגילים מעוררי צחוק ופיתוח יכולת המשחק והשתובבות דרך חיבור לילד שבתוכנו. אושר היא החלטה מנטאלית מורכבת. שמחה, שנובעת מצחוק, הינה הדרך המהירה ביותר לפיתוח חשיבה חיובית. כשאנו בעלי גישה חיובית העולם הופך למקום נפלא להיות בו. שמחה מלמדת אותנו ליהנות ממה שיש לנו היום ובכל יום. השמחה מעניקה סיבה חיובית לחיות ומשמעות חדשה לחיים.

למה אני מתכוון כשאני אומר שלום עולמי ? כשאנחנו בריאים ושמחים המיקוד בחיים שלנו משתנה. אנו משוחררים מתחושת חוסר סיפוק ועוינות. אנו מבינים שהעושר בחיים נובע מהשירות שאנו מעניקים לזולת מתוך אהבה ללא תנאי, הערכה, חביבות וסלחנות. הצחוק הינו אנרגיה חיובית. הצחוק גורם לגישה חיובית ומעורר פתיחות, נדיבות לב ונכונות לעזור לזולת. הצחוק מאפשר לנו לראות את כולם כאחים ואחיות הראויים לאהבה והערכה. כשאתה אוהב את הזולת אינך מכריז עליו מלחמה אלא פועל להשכנת שלום. התנועה של מועדוני הצחוק הולכת וגדלה וקיימת ביותר מ-55 מדינות ברחבי העולם. תנועה זו מהווה משפחה אחת גדולה ושמחה המחויבת ליצירת שלום עולמי.

ביום זה שכולו בשורות טובות, יש לי מסר לאוהבי הצחוק בכל רחבי העולם.

הימנעו מסלידה או שנאה של האחר. אהבו אותם ללא תנאי. אנו לא יכולים למנוע שליליות, אלימות וטרור באמצעות מלחמה. מלחמה מביאה עוד מלחמה. תורה עתיקה גורסת שלא ניתן לגרש את החושך, מכיוון שהחושך אינו ישות בפני עצמו. ניצוץ קטן של אור בחדר חשוך מעלים את החושך. אבל חושך קטן אינו יכול להשפיע על האור בחדר.

בואו ניתן לצחוק שלנו להיות האור בתוך החשיכה. בואו נאהב את האויבים שלנו ללא תנאי, וכששלום ישרור בתוכנו  נוכל להביא שלום לעולם כולו.

בעיני רוחי אני רואה מיליון מועדוני צחוק קמים בעשור הקרוב. אני רואה את אולימפיאדת בייג'ינג נפתחת בדקה אחת של צחוק על ידי הספורטאים המצטיינים בעולם, אלפי הצופים במגרש ומיליוני הצופים בשידורים מהבית. תנו למיליונים הללו לצחוק יחדיו למשך דקה אחת ואנו נגיע קרוב יותר לשיפור הבריאות, לתחושת שמחה וליצירת שלום בעולמנו.

אני מזמין אתכם עכשיו להצטרף אלי לדקה אחת של צחוק.

אני אוהב את כולכם,

דר' קטריה מדן"

נננ
 
 
 
מסר ביום הצחוק הבינלאומי במאי, 2006
דר' קטריה מדן 
(תורגם על ידי נילי דור האלה)

 

אוהבי צחוק יקרים,

 

היום, זה יום הצחוק הבינלאומי, יום שמבשר חדשות טובות לכל הפלנטה. המשימה שלנו היא להשיג שלום עולמי דרך הצחוק.  רבבות אלפי אנשים מתכנסים היום מסביב לעולם כולו לאות סולידאריות ומחויבות למטרה נעלה זו. השיטה בה אנו משתמשים היא מאד פשוטה ויחד עם זאת מאד עמוקה. אנו צוחקים ללא סיבה, זוהי הצורה הטהורה ביותר של צחוק וביטוי של אהבה ללא תנאי.

 

הצחוק הינו שפה אוניברסאלית בעלת פוטנציאל לאחד את כל האנושות. האופן בו מועדוני הצחוק מתפשטים בעולם מותירים אותי ללא ספק, שהצחוק הוא החוליה המקשרת בין כל העמים והאומות. מועדוני הצחוק, נקיים מפוליטיקה, דת, השתייכות גזעית ותחרות.

 

אם נתייחס אל כל העולם כמשפחה מורחבת ונפתח את רשת מועדוני הצחוק, תתפתח מודעות הגלובאלית של אחווה וחברות.

 

הסיבה שבעטיה אנו לא צוחקים מספיק היום, נובעת מכך שלא השכלנו להבין את המשמעות האמיתית של הצחוק. הצחוק אינו רק עניין של שעשוע, בידור או הנאה. הצחוק מבטא אושר פנימי אשר יכול לבוא לידי ביטוי רק כשאנו מבינים את המשמעות העמוקה של החיים.

 

התכלית והמשמעות האמיתית של החיים היא שכל אדם ניחן בכישרון ייחודי אותו הוא מתבקש לתרום ולהעניק לעולם, ולא להתמקד יותר מדי במה אנו יכולים לקבל, לקחת או להשיג לעצמנו. הסיבה הנוספת שאנו לא מרבים לצחוק היום, היא שלמדנו לצחוק רק כאשר אנו חווים הצלחה או הישגים. לא למדנו לצחוק עם הטעויות שלנו או לחגוג את הכישלונות והקשיים, שמהם אנו למדים הרבה יותר.

 

הצחוק הוא אנרגיה חיובית, התורמת לבריאות הגוף והנפש, וממלאת אותנו בשמחה ואושר, שעה שרוחו הפנימית של הצחוק יכולה לעזור לנו להבין את המשמעות העמוקה יותר של החיים. הבנת הדרכים והאמצעים לחיות חיים שפויים באמצעות מועדוני הצחוק, יכולה להביא לשלום בתוכנו, ושלום פנימי יביא גם לשלום עולמי.

 

ביום מבטיח זה, אני פונה אל כולכם, לפרוש את זרועותיכם ולצחוק ללא סיבה, לפחות למשך דקה אחת, לשלוח תנודות של שלום, אהבה וחופש ליקום כולו למען חברות אמת, אחווה בינלאומית ושלום עולמי.

 

התנועה העולמית לבריאות, שמחה ושלום עולמי.

 

ובתמונה, האיש שאחראי להפצת המגיפה השמחה ביקום ואשתו שסייעה לו בפיתוח השיטה. 
 
דר' קטריה מדן ואשתו מהדורי, ממציאי שיטת היוגה צחוק ומייסדי תנועת מועדוני הצחוק בעולם.
 
 
נילי דור האלה
ייעוץ אישי
הנחיית קבוצות
הכשרת אנשי מקצוע
ת.ד. 6560 חיפה 31065
טלפון: 04-8323708   
דוא"ל: joytemple@012.net.il   
חוק זכויות יוצרים חל על כל החומרים המקוריים והמתורגמים המופיעים באתר זה.
אין לעשות כל שימוש בחומר הכתוב והמצולם באתר, ללא קבלת אישור בכתב מנילי דור האלה.
 
כל הזכויות לתוכן דף זה שמורות לנילי דור האלה ©
האחריות לתכנים בדף זה חלה על נילי דור האלה באופן בלעדי
עד לרגע זה ביקרו באתר 335587 מבקרים. האתר עודכן לאחרונה ב 31/10/2013 14:48:42
אתר זה מנוהל במערכת www.metaplim.co.il © מטפלים - בית למקצועות הטיפול והיעוץ